Życie z chorobą psychiczną

Leopold

Choroba psychiczna często jest tematem tabu. Mylne stereotypy, jakie na jej temat panują w społeczeństwie sprawiają, że chorzy często ukrywają fakt istnienia choroby psychicznej. Tymczasem bardzo ważne dla chorych jest właśnie wsparcie, którego jednak nie doświadczają w przypadku wielu osób. Zazwyczaj powodem jest niewystarczająca wiedza o chorobach psychicznych. Upowszechnianiem informacji zajmuje się odpowiednia organizacja pacjencka.

Głównym jej celem jest poprawa jakości życia osoby z chorobą psychiczną. Organizacja udziela także porad rodzinie chorego. Często najbliżsi nie wiedzą, jak postępować z taką osobą, zwłaszcza w sytuacji zaostrzenia objawów. Istotne jest także tworzenie programów, dzięki którym, każdy może dowiedzieć się odnośnie przebiegu i dolegliwości związanych z chorobami psychicznymi. Na ten cel organizacje pacjenckie często poszukują funduszy, zazwyczaj od prywatnych sponsorów.

Ze względu na poczucie wyobcowania, które towarzyszy wielu osobom, organizacja organizuje szkolenia oraz treningi, służące m.in. poprawie relacji interpersonalnych. Chorzy mogą również uzyskać porady odnośnie metod poszukiwania pracy zawodowej, co jest częstym problemem. Jednym z zadań organizacji jest także nawiązywanie współpracy z innymi instytucjami zarówno krajowymi, jak i zagranicznymi, które zajmują się upowszechnianiem wiedzy na temat chorób psychicznych.

Adartrel cena Oilatum Baby szampon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Koncerny farmaceutyczne a organizacje pacjenckie

Dzięki organizacjom pacjenckim, chorzy otrzymują wsparcie oraz pomoc. Organizacje pacjenckie potrzebują określonych środków finansowych na realizowanie celów statutowych. Środki te mogą pozyskać na różne sposoby. Jedną z nich jest dofinansowanie, które pochodzi od koncernów farmaceutycznych. Obecnie wiele firm farmaceutycznych deklaruje się, że wspiera poszczególne organizacje pacjenckie. Wysokość dofinansowania zależy od […]