search
top

Pomoc dla chorych

Chorzy często uskarżają się na nieodpowiednie traktowanie przez personel medyczny. Czasem pacjenci nie wiedzą, w jaki sposób mogą dochodzić swoich praw. Tymczasem jest to możliwe dzięki poszczególnym organizacjom pacjenckim. Niektóre z nich nawiązują współpracę, przez co skuteczność działania jest znacznie większa.

Prawa pacjentów mogą być egzekwowane na skutek np. reprezentowania danego pacjenta przez organizację pacjencką. Może się to odbywać poprzez kontakty z różnymi instytucjami państwowymi. Celem większości organizacji pacjenckich jest chęć poprawy jakości świadczonych usług medycznych. Można to osiągnąć poprzez upowszechnienie informacji odnośnie najnowszych sposobów leczenia konkretnego schorzenia, dążenie do stosowania wyłącznie bezpiecznych procedur medycznych.

Część organizacji pacjenckich wspiera również określone badania naukowe oraz działalność edukacyjną pod warunkiem, że przyczynią się one do zwiększenia świadomości pacjentów. Ważnym punktem funkcjonowania organizacji pacjenckich jest znajomość prawa, dotyczącego w szczególności zdrowia, służby medycznej oraz pacjentów. Zazwyczaj to właśnie pomoc prawna jest najbardziej potrzebna wielu chorym.

W większości przypadków organizacje pacjenckie współpracują z zagranicznymi stowarzyszeniami, a także krajowymi, o podobnym profilu działania.

zapalenie wątroby typu B

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top