search
top
Aktualnie przeglądasz: Organizacje pacjenckie

Pomóc osobom z chorobami rzadkimi

Choroby rzadkie są szczególnym wyzwaniem dla lekarzy. Mała ilość przypadków często uniemożliwia dokładne poznanie tej choroby. Z tego powodu skuteczne metody leczenia mogą nie być znane. Chorób rzadkich jest wiele, jednak liczba chorych na nie w danym kraju jest zazwyczaj niska.

Osoby z chorobami rzadkimi, a także ich rodziny, poszukują najczęściej pomocy w poszczególnych organizacjach. Tego rodzaju organizacje zrzeszają osoby, które cierpią na takie same schorzenie, przez co łatwiej jest znaleźć wsparcie oraz zrozumienie. (więcej…)

Wsparcie w walce z nowotworem

Diagnoza nowotworu to dla wielu osób wyrok. Tymczasem wiele statystyk pokazuje, że rak może być całkowicie uleczalny, jeżeli zostanie odpowiednio wcześnie wykryty i leczony. Często osoby z chorobą nowotworową czują się osamotnione i wyobcowane. Niekiedy nawet rodzina i przyjaciele zdają się nie rozumieć istoty choroby. Również społeczeństwo nie zawsze rozumie, na czym polega choroba. (więcej…)

Życie z chorobą psychiczną

Choroba psychiczna często jest tematem tabu. Mylne stereotypy, jakie na jej temat panują w społeczeństwie sprawiają, że chorzy często ukrywają fakt istnienia choroby psychicznej. Tymczasem bardzo ważne dla chorych jest właśnie wsparcie, którego jednak nie doświadczają w przypadku wielu osób. Zazwyczaj powodem jest niewystarczająca wiedza o chorobach psychicznych. Upowszechnianiem informacji zajmuje się odpowiednia organizacja pacjencka. (więcej…)

Istota organizacji pacjenckich

Wykrycie choroby przewlekłej lub śmiertelnej to zazwyczaj spore obciążenie zarówno psychiczne, jak i fizyczne dla chorych. Często odczuwają złość i frustrację w związku z zaistniałą sytuacją. Niekiedy nie wiedzą, jak postępować po zdiagnozowaniu choroby. Wszelkiej pomocy mogą szukać w odpowiednich organizacjach pacjenckich. Ich celem jest m.in. wyjaśnienie wszelkich aspektów choroby, jak również pomoc w uzyskaniu odpowiednich świadczeń medycznych. (więcej…)

Flixonase Nasule 400

Organizacja dla osób z chorobami genetycznymi

Mutacja w genie zazwyczaj niekorzystnie wpływa na organizm. Czasem zaburzeniu ulegają podstawowe funkcje w organizmie. Osoby z chorobami genetycznymi niejednokrotnie mają także odmienny wygląd od osób zdrowych. Niekiedy jest to efekt trwały, w niektórych przypadkach spowodowane to jest zaostrzeniem dolegliwości. Często choroby genetyczne przyczyniają się do szybkiej śmierci. (więcej…)

top