Organizacja dla kobiet z rakiem piersi

Leopold

Rak piersi jest jednym z najczęstszych nowotworów występujących u kobiet. Co roku wiele kobiet umiera z powodu zaawansowanego stadium choroby. Tymczasem wczesne wykrycie zmian chorobowych, umożliwia niemal całkowite wyleczenie. Często konieczna okazuje się mastektomia, czyli chirurgiczne usunięcie piersi. Dla wielu kobiet oznacza to automatycznie niskie poczucie własnej wartości, spadek samoakceptacji, a także duże obciążenie psychiczne.

Dla takich kobiet powstała specjalna organizacja pacjencka, która zrzesza kobiety zarówno przed, jak i po mastektomii. Podstawowym celem jest przede wszystkim wsparcie kobiet, które zmagają się z rakiem piersi. Kobiety zazwyczaj najbardziej potrzebują wsparcia psychicznego oraz emocjonalnego. W organizacji mogą ją uzyskać, bowiem członkami organizacji są kobiety, które posiadają te same problemy.

Organizacja zajmuje się również upowszechnianiem badań profilaktycznych, które umożliwiają wykrycie wszelkich komórek nowotworowych. Pacjentki mogą także uzyskać informacje odnośnie sposobów rehabilitacji, która jest szczególnie istotna po mastektomii. W ten sposób jakość życia kobiet z chorobą nowotworową może ulec znaczącej poprawie.

Organizacje pacjenckie angażują się w wiele kampanii, które mają na celu podniesienie świadomości zdrowotnej u kobiet. Kampania może być przeprowadzana na różne sposoby. Najczęściej jest to przypominanie o konieczności wykonywania badań profilaktycznych oraz edukacja odnośnie symptomów rozwoju raka piersi.

żółtaczka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

W walce o prawa pacjentów

Człowiek chory wymaga nie tylko opieki specjalistów oraz odpowiedniego leczenia, ale także pomocy prawnej. Nieznajomość własnych praw, w kontakcie z lekarzami czy placówkami medycznymi sprawia, że często nie wie, jakie przywileje mu przysługują. Popularyzowaniem wiedzy odnośnie praw pacjenta zajmują się odpowiednie organizacje, zrzeszające wielu specjalistów.