search
top

Koncerny farmaceutyczne a organizacje pacjenckie

Dzięki organizacjom pacjenckim, chorzy otrzymują wsparcie oraz pomoc. Organizacje pacjenckie potrzebują określonych środków finansowych na realizowanie celów statutowych. Środki te mogą pozyskać na różne sposoby. Jedną z nich jest dofinansowanie, które pochodzi od koncernów farmaceutycznych. Obecnie wiele firm farmaceutycznych deklaruje się, że wspiera poszczególne organizacje pacjenckie. Wysokość dofinansowania zależy od samego koncernu. Każdy koncern farmaceutyczny stosuje bowiem własną politykę, dotyczącą przyznawania wsparcia finansowego.

Pomoc finansowa również posiada ograniczony zasięg. Organizacje pacjenckie powinny je przeznaczyć wyłącznie na działalność, która określona jest w statucie. Koncerny farmaceutyczne mogą jednak zastrzec, że wsparcie finansowe nie może być przeznaczone na np. udział w konferencjach czy kongresach.

Takie wsparcie finansowe jest korzystne zarówno dla koncernu farmaceutycznego, jak i organizacji pacjenckich. Koncerny zazwyczaj wybierają organizacje pacjenckie na podstawie ich dotychczasowych dokonań, wiarygodności, a nawet współpracy z międzynarodowymi oddziałami. Wsparcie finansowe korzystnie wpływa na PR firmy farmaceutycznej. Z kolei organizacje pacjenckie zyskują środki, które są niezbędne do podjęcia dalszych działań np. edukacyjnych.

Parodontax Fluoride

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top