Koncerny farmaceutyczne a organizacje pacjenckie

Leopold

Dzięki organizacjom pacjenckim, chorzy otrzymują wsparcie oraz pomoc. Organizacje pacjenckie potrzebują określonych środków finansowych na realizowanie celów statutowych. Środki te mogą pozyskać na różne sposoby. Jedną z nich jest dofinansowanie, które pochodzi od koncernów farmaceutycznych. Obecnie wiele firm farmaceutycznych deklaruje się, że wspiera poszczególne organizacje pacjenckie. Wysokość dofinansowania zależy od samego koncernu. Każdy koncern farmaceutyczny stosuje bowiem własną politykę, dotyczącą przyznawania wsparcia finansowego.

Pomoc finansowa również posiada ograniczony zasięg. Organizacje pacjenckie powinny je przeznaczyć wyłącznie na działalność, która określona jest w statucie. Koncerny farmaceutyczne mogą jednak zastrzec, że wsparcie finansowe nie może być przeznaczone na np. udział w konferencjach czy kongresach.

Takie wsparcie finansowe jest korzystne zarówno dla koncernu farmaceutycznego, jak i organizacji pacjenckich. Koncerny zazwyczaj wybierają organizacje pacjenckie na podstawie ich dotychczasowych dokonań, wiarygodności, a nawet współpracy z międzynarodowymi oddziałami. Wsparcie finansowe korzystnie wpływa na PR firmy farmaceutycznej. Z kolei organizacje pacjenckie zyskują środki, które są niezbędne do podjęcia dalszych działań np. edukacyjnych.

Parodontax Fluoride

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Jak poprawić jakość życia alergików?

Alergia jest jedną z najczęstszych chorób nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Można wyróżnić kilka typów alergii, które powodują zróżnicowane objawy. Alergicy przez całe życie muszą unikać ekspozycji na czynniki uczulające. W przeciwnym wypadku dojdzie do rozwoju, często nieprzyjemnych dolegliwości.